Атлас чи шовк - відмінність у тканинах
Кожна дівчина має власні переваги у виборі домашнього одягу. Однією подобається спати в розкішній шовковій нічнушці, іншою – в атласній піжамі. У чому переваги та особливості кожних? Що це за тканини та чим відрізняються одна про одну, розповімо нижче.
Шовк – величний та благородний матеріал
Надягаючи шовкову піжаму перед сном, в одну мить можна відчути себе королевою. І не просто: у дуже далекі часи носити вироби з цього матеріалу могли дозволити лише аристократи.
Шовкова тканина – найцінніша і найдорожча у світі через складність виробництва. Сама нитка шовку (з неї ж і робиться тканина) - це волокно, яке виробляє шовкопряд для трансформації в лялечку. З одного кокона отримують до 1000 м волокна, але щоб сформувати готову нитку, між собою переплітають 5-8 волокон.
Серед видів шовку можна виділити:
- Натуральний.
- Штучний.
- Шовк-сатин.
- Шовк Армані.
- Синтетичний.
1. Натуральний шовк
Натуральна шовкова тканина має характерний блиск, яскраві переливи та гладкість. Вона зносостійка за рахунок своєї щільності, має бактерицидні та гіпоалергенні властивості. Пошкодити цей матеріал можна лише кислотами та лугами, також він не піддається прямому горінню – при попаданні іскри тліє. Серед інших переваг – це можливість зігрівати тіло, коли холодно та остуджувати, коли спекотно.
Вироби з цієї тканини можуть складатися на 100% із натурального шовку – у тканині немає синтетичних, синтезованих та інших домішок. У більш дешевих варіантах є лише 70% шовку, інші 30% - це поліестер або еластан. Такий вид називається змішаним шовком.
2. Штучний шовк
Цю тканину виготовляють із натуральної целюлози. За зовнішніми даними, вона дуже схожа на натуральний шовк. Однак, на відміну від сьогодення, вона сильніше меніться, не здатна підтримувати термообмін, стає вразливою до пошкоджень при намоканні.
3. Шовк-сатин
Його виготовляють із мерсеризованої бавовни з додаванням натуральної шовкової нитки. З-за її складу лицьова сторона виходить глянсовою, а виворот – матовою. Зовні вона схожа на натуральний шовк – має блиск, гладкість, високу міцність. Шовк-сатин дуже міцний, добре пропускає повітря, гіпоалергенний, має низьку теплопровідність.
4. Шовк Армані
На відміну від вищеописаних видів, шовк Армані виготовляють із штучних матеріалів – поліефірних волокон. Він напівматовий (тканина світлих відтінків ще й напівпрозора), має невеликий блиск, тонкий та ніжний до тіла. Але має свої недоліки - електризується, може викликати алергію, слизький на дотик.
5. Синтетичний шовк
Цей вид тканини повністю штучний, тому що виготовляється з поліестеру. Блиск такого шовку з часом зникає, матеріал погано вбирає вологу та слабко пропускає повітря. Також, на дотик він буде досить холодним. Але недоліки цієї тканини «компенсує» його вартість – вироби із синтетичного шовку (порівняно з іншими видами цієї тканини) найдешевші.
Атлас: розкіш плетіння, яку зберігали у найсуворішому секреті
Ще один матеріал, який у давнину був доступний лише аристократичним та монаршим особам – атласна піжама. Сама назва матеріалу - це, швидше, назва плетіння, ніж тканини. Його унікальність полягає саме в особливому плетінні – через нього одна сторона тканини виходить блискучою, а інша – матовою.
Сама тканина може виготовлятися як з шовкової (найдорожчий атлас) нитки, і з домішками бавовни, нейлону, поліестеру, віскози чи ацетату. Звичайно, найдешевші аналоги роблять із синтетичних волокон.
Атлас – досить гладка, щільна та міцна тканина, яка має яскравий та сильний блиск. Тканина добре пропускає повітря і вбирає вологу, не електризується, має гіпоалергенні властивості. На відміну від шовку, атлас досить тяжкий за вагою.
Шовкова тканина – матеріал, виготовлений із волокон тутового шовкопряда. Атлас - тканина з особливим плетінням, виготовлена з шовку з домішками інших ниток. Ці два види дуже схожі між собою візуально, але на відміну від шовку атлас має блиск тільки на лицьовій стороні.
Практично за всіма показниками, такими як гігроскопічність, зносостійкість, гіпоалергенність, щільність, ці два види матеріалів не поступаються один одному. Однак, чим менший відсоток натурального шовку у складі атласу, тим нижчою буде його якість та властивості.
Перейти до розділу - Шовкові халати >>
Одяг для сну з шовку та атласу: який вибрати?
Одяг для сну з натурального шовку
Шовкові нічні сорочки або піжами виглядають розкішно та благородно. Вони приємні до тіла, в них комфортно спати, а за рахунок відмінної терморегуляції влітку дарують прохолоду, а взимку зігрівають. Також, за рахунок вхідного до складу нитки протеїну фібрину, цей одяг має ще й омолоджуючий ефект (шовк запобігає появі зморшок).
Одяг для сну зі штучного шовку, шовк-сатину та шовку Армані
Хочете постати у сексуальному образі перед чоловіком? Бажаєте купити розкішний, блискучий та гладкий комплект для сну за доступною ціною? Тоді придивіться до нічнушок та піжам з інших видів шовку. Цей одяг для сну дешевший, візуально нагадує вироби з шовку, але поступається йому як і переваги.
Одяг для сну з атласу
Піжами та атласні нічні сорочки також доступніші за ціною порівняно з шовковими, але тільки якщо виготовлені з домішками інших волокон. Вони добре блищать, мають гарний та розкішні дизайн. Вибираючи нічнушку або піжаму з атласу, ви в будь-якому випадку зможете підібрати романтичний, шляхетний та розкішний одяг для сну.
Висновок
Піжами та нічнушки з шовку та атласу завжди мали попит. Для одних – це гарний, розкішний та сексуальний одяг для сну, в якому можна почуватися королевою. Для інших – зручність та комфорт. У будь-якому випадку, вибираючи піжаму або нічнушку з описаних матеріалів, обов'язково враховуйте не лише власні переваги, але й переваги та недоліки тканин.