Види халатів за призначенням та типом тканини

Дата: 03.11.2021 Дата оновлення: 09.07.2024 Переглядів: 675 Коментарі: 0

Халат – незамінна частина гардеробу і для жінок, і для чоловіків, яка з роками не втрачає своєї актуальності. Сьогодні існує велика кількість як жіночих халатів, так і чоловічих халатів, що значно ускладнює процес підбору того самого виробу. Для того щоб вам було простіше визначитися з вибором, ми розповімо, які існують види халатів, з чого вони робляться і для чого призначені.

Виды халатов по назначению, типу ткани и материалу

Види халатів за призначенням

За своїм основним призначенням халати поділяються на дві великі категорії – домашні та банні. Обидва ці види мають свої особливості та переваги:

  1. Домашні халати. Як відомо з назви, такі моделі спрямовані на повсякденне носіння. Відрізняються щільнішими тканинами, можуть бути як натуральними, так і синтетичними, а також комбінованими. Можуть поділятися на сезони – літні, демісезонні та зимові варіації. Відрізняються високим рівнем практичності та комфорту.
  2. Банні халати. Такі моделі спрямовані на швидке вбирання вологи. Головна особливість таких моделей – у виключно натуральній сировині, оскільки основна функція виробу – це вентиляція та швидке вбирання вологи з поверхні шкіри. Найкращий вибір – це жіночі або чоловічі махрові халати, які приємно лягають на шкіру та не викликають роздратування.

Крім того, банні моделі можуть використовуватися не тільки для походів у лазню. Їх також можна носити вдома після прийняття душу, ванни або за необхідності захисту тіла від вологи. Другий тип халатів можна носити як у себе вдома, так і в готелі, брати їх із собою на пляж і не лише.

Виды халатов по назначению

Класифікація халатів за типом матеріалу

Матеріал для халата жіночого або чоловічого – - це безпосередньо сировина, з якої виготовляється тканина для виробу.

Залежно від того, яким способом виходить сировина, матеріали поділяють на три категорії: натуральні, синтетичні та штучні.

1. Натуральні матеріали мають на увазі сировину, вироблену з того, що існує в природі. До цієї групи відносять шерсть, бавовну та інші тканини.

Плюси: екологічність та гіпоалергенність, натуральна сировина підходить навіть для чутливої шкіри. Не викликає роздратування. Тканина здатна вбирати вологу, дозволяє шкірі «дихати», не створює ефекту парника. Корисна здоров'ю, сприятливо впливає шкірні покриви.

Мінуси: висока вартість у порівнянні із синтетичною сировиною. Може м'ятися і скочуватися, втрачати зовнішні властивості після частих прань. Жіночі та чоловічі халати з натуральних тканин швидше втрачають колір та зношуються. Мають більш складний догляд, потребують делікатного прання та правильного сушіння.

2. Штучні матеріали відрізняються тим, що не існують у природі, але виготовляються з натуральних складових. Наприклад, віскоза чи бамбук.

Плюси: як і природні такі матеріали гіпоалергенні, екологічні. Пропускають повітря та вбирають вологу. Мають підвищену м'якість, приємні до тіла. Швидко сохнуть при намоканні, стійкіші до зношування. Дешевші, не втрачають колір при частому пранні та при контакті із сонячним промінням.

Мінуси: мнуться та скочуються, втрачають свої властивості при частому контакті з водою. Деяка штучна сировина електризується. При накопиченні вологи може виникнути пліснява. Деформуються при вертикальному сушінні.

3. Синтетичні матеріали повністю штучні, створюються з урахуванням хімічно вироблених, які у природі матеріалів. До них відносять поліестер, еластан та інші.

Плюси: купити жіночі халати і чоловічі з синтетики можна дешевше, ніж з натуральних тканин. На синтетиці краще тримаються барвники, вона яскравіша, ніж натуральна основа, носиться значно довше.

Мінуси: не пропускає вологу та повітря, внаслідок чого не підходить для лазневих виробів, а також для літнього періоду через збереження високого рівня тепла. Електризується, що викликає дискомфорт при носінні, особливо у власників довгого волосся.

Трикотажные халаты

Популярні матеріали для халат

Для виготовлення жіночих та чоловічих моделей для дому широко застосовуються як натуральні, так і штучні, синтетичні матеріали, що мають свої особливості.

  • Бавовняний халат створюється зі 100% натурального волокна. Вироби з такої тканини приємні до тіла, а також мають легку вагу. Бавовна добре вбирає вологу, дозволяє шкірі «дихати», регулюючи температурний режим. Однак при цьому такі вироби мнуться і потребують прасування після кожного прання або тривалого носіння.
  • Халати з віскози виготовляються з натуральної деревної сировини. Моделі приємні на дотик, не викликають роздратування, легко та довго носяться. Віскозні моделі стійкі до зношування, не втрачають своєї форми після прання. Купити халат з віскози рекомендується на літо через охолоджувальні властивості тканини та її легкість.
  • Бамбукове волокно – штучна сировина, що отримується в результаті обробки однойменного дерева. Вирізняється гіпоалергенністю, а також можливістю регулювати температурний режим. Такі вироби будуть не лише теплими, а й досить міцними, стійкими до зношування. Відрізняються тим, що не втрачають форму і не мнуться порівняно з бавовняними, проте мають високу вартість.
  • Поліестер. Ще один синтетичний матеріал, який застосовується для створення літніх та зимових моделей відповідно. Відрізняється малою вагою, високою стійкістю до зношування, збереженням форми після частих прань. Тримає форму, легко стирається і не потребує специфічного чи складного догляду.
  • Шовкові халати найбільш затребувані як у літню, так і зимову пору року. Такі вироби приємні до тіла, мають охолодний ефект влітку і зігріває – взимку. Приємні на дотик, відрізняються високою естетичною функцією. Купити шовковий халат можна як на натуральній, так і штучній основі.

Види халатів на типу тканини

Перш ніж купити обновку, необхідно розібратися з поняттям «тип тканини». Багато хто плутає його з матеріалом, проте це діаметрально протилежні терміни.

Тип тканини є способом будови, який відрізняється певною формою, структурою, має унікальний зовнішній вигляд і властивості. При цьому, залежно від обраного типу тканини, вона може відтворюватися з декількох видів сировини та їх комбінацій.

Залежно від типу тканини халати поділяються на категорії:

  1. Махрові відрізняються своєю будовою. Тканина складається з набору різнорідних петель, що мають певну форму та довжину. При цьому це не означає, що він буде виготовлений з матеріалу під назвою махра. Такий виріб може створюватися з натуральної бавовни, поліестеру і не тільки, що вплине на функції та властивості моделі.
  2. Трикотажні відрізняються особливою будовою у вигляді петельок, що з'єднують нитки основи. Це робить виріб легким та досить міцним. Структура тканини виходить м'якою, але при цьому еластичною, що витримує великі навантаження. Трикотажні вироби в основному відшиваються на літо та демісезон.
  3. Велюрові відрізняються м'якою, ніжною та оксамитовою текстурою. В основному представлені моделі, що мають зовнішню сторону під велюр. У цей час внутрішня складова виробу може бути як махрової, і трикотажної. В основному велюрові вироби створюються із натуральної сировини.
  4. Атласні мають гладку, шовковисту поверхню. Такі вироби зазвичай мають або одну зовнішню, або обидві сторони з атласної тканини. Купити атласний халат можна за різну вартість. Наприклад, він може бути створений з натурального шовку і бути дорожчим за синтетичну модель.
  5. Плюшеві являє собою набір синтетичної та трикотажної сировини. Такі вироби відрізняються м'якістю і високою щільністю, добре підходять для холодної пори року та демісезону, а також мають високу стійкість до зношування через синтетичну основу.

Шелковые халаты

Висновок

Підбиваючи підсумки, варто відзначити, що халати для чоловіків та жінок – невід'ємна частина демісезонного та літнього гардеробу. Стильні, красиві, практичні та комфортні, вони підійдуть не тільки для створення затишного образу, а й як яскраве доповнення гардеробу.

У цій статті ми детально розібрали, які матеріали та типи тканин застосовуються для пошиття халатів, а також розібралися з варіантами та особливостями товарів для дому.

А для того, щоб придбати якісний халат –, скористайтесь послугами інтернет-магазину домашнього одягу Relish.com.ua. У каталозі представлений широкий асортимент жіночих та чоловічих халатів на будь-який смак, колір та бюджет від вітчизняних та зарубіжних перевірених виробників.

Схожі статті

Написати відгук